Najlepsze biografie piłkarskie – TOP 10 pozycji 

Każdy fan piłki nożnej ma swojego ulubionego piłkarza. Kibicuje jego drużynie, śledzi transfery i interesuje się jego osiągnięciami, ale jest też ciekaw, jak potoczyło się jego prywatne życie. Z tego też względu biografie sportowców cieszą się taką popularnością. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ranking, w którym znajdziecie książki piłkarskie, które warto przeczytać.

Najlepsze książki piłkarskie o piłkarzach zagranicznych

Najlepsze biografie piłkarskie zaczniemy omawiać od książek jednego z najlepszych, czyli Zlatana Ibrahomovicia. Ta niezwykle znana postać opisuje, jak walczyć o swoje marzenia pomimo przeciwności. Jego dwie najlepsze biografie piłkarskie: Ja, Ibra. Moja historia oraz Ja, futbol opowiadają o trudnej drodze, jaką pokonał w drodze na szczyt.

Kolejna propozycja to biografia Lionela Messiego. O życiu piłkarza powstały już liczne książki piłkarskie, ale Messi. Historia chłopca, który stał się legendą jest najbardziej godna polecenia. Zawiera ona mnóstwo rozmów z trenerami i znajomymi Messiego z boiska, ale także z jego rodziną i przyjaciółmi. Warto po nią sięgnąć!

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć również Ronaldo. Książki piłkarskie o tym zawodniku zasługują na uwagę każdego fana piłki nożnej, a jedną z najbardziej znanych jest Cristiano Ronaldo. Biografia. Biografie sportowców często wychwalają ich pod niebiosa, ale ta książka jest szczera do bólu. Setki rozmów przeprowadzonych przez autora pozwoliły mu wykreować obiektywny obraz piłkarza, z którego wynurza się wyjątkowa postać.

Pora na kolejną legendę: Zinedine Zidane to świetny piłkarz, ale też interesująca osobowość. Dwa życia Zidane’a to wyjątkowa historia legendy, która bardzo rzadko udziela wywiadów. Zdecydowanie do przeczytania!

Kolejna gwiazda, o której chcemy wspomnieć to Francesco Totti, który zadebiutował we włoskiej lidze w wieku 16 lat. Autobiografia piłkarza to niesamowita podróż przez jego życie i karierę: od pełnego lęku dzieciństwa po ogromne osiągnięcia, w tym mistrzostwo świata. Francesco Totti. Kapitan to pozycja obowiązkowa dla fanów Serie A.

To nie wszystkie najlepsze książki piłkarskie, które przygotowaliśmy. Jest jeszcze jedna propozycja z zagranicy, a mianowicie książka Robert Enke. Życie wypuszczone z rąk. To opowieść o piłkarzu, który przez wiele lat zmagał się z depresją. Tytuł opowiada o zmaganiach z chorobą i jej wpływie na karierę, co czyni lekturę niezwykle wartościową.

Polskie biografie sportowców: książki, które musisz przeczytać

Pora na historie znad Wisły, czyli biografie sportowców z naszego kraju. Na dobry początek oczywiście Robert Lewandowski. Nienasycony. Autoryzowana biografia rodzimej gwiazdy prowadzi czytelnika przez życie Lewandowskiego i opisuje, jak drobny chudzielec stał się światową gwiazdą.

Do najlepszych biografii piłkarskich śmiało można zaliczyć książkę Kuba. Autobiografia Jakuba Błaszczykowskiego opowiada o trudnym dzieciństwie piłkarza i przytacza wiele wypowiedzi jego rodziny, przyjaciół i znajomych z boiska. Nie będziecie żałować tej lektury!

Teraz pora na kontrowersyjną pozycję. Tomasza Hajto można kochać lub nienawidzić, ale nie da się ukryć, że jest znaną i wyrazistą osobą. W Tomasz Hajto. Ostatnie rozdanie. Autobiografia piłkarz opisuje swoją przeszłość i porusza nawet najtrudniejsze tematy. Jeśli interesuje Was życie tego bezkompromisowego piłkarza, polecamy!

Na koniec Zbigniew Boniek. Mecze mojego życia. Jak bydgoszczanin trafił do reprezentacji Polski, a potem został prezesem PZPN? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie właśnie w tej książce.

Oto najlepsze biografie piłkarskie, które każdy fan piłki nożnej powinien przeczytać. Po którą z nich sięgniesz na początku?