Pomoc

Numer ISBN

Numer ISBN to 13 cyfrowy ciąg liczb znajdujący się najczęściej na tylnej części okładki, pod kodem kreskowym. W razie gdy książka nie posiada kodu kreskowego, a posiada ISBN, numer znajduje się na stronie redakcyjnej, czyli tej gdzie znajdują się informacje tj. prawa autorskie, drukarnia, wydawnictwo etc. Kiedy książka posiada numer ISBN 10 cyfrowy wystarczy postępować według kroków podanych poniżej.

Kiedy książka nie posiada ISBN...

Wystarczy wybrać opcję "dodaj książkę z krótszym lub bez ISBN", podać tytuł, autora książki, krótki opis książki oraz wkleić zdjęcie (najlepiej okładki).


Sprzedaż książek krok po kroku

 1. Dodaj książkę - wpisz lub zeskanuj ISBN ze swoich tytułów w specjalne pole na górze strony głównej skupksiazek.pl i kliknij przycisk wyceń- dowiesz się jaką orientacyjną cenę możemy zaoferować za wskazaną pozycję i czy jesteśmy nią zainteresowani. Ostateczna oferta zależna jest od stanu technicznego książek. Jeżeli książka nie ma ISBN zrób zdjęcie okładki lub w przypadku kilku książek ich grzbietów - książki zostaną wycenione przez naszych pracowników na podstawie zdjęć do 48h.
 2. Wybierz stan książki.
 3. Uzupełnij dane - podaj dokładny adres spod którego mamy odebrać paczkę - jeżeli chcesz wysłać książki kurierem. Jeżeli chcesz skorzystać z paczkomatu - wybierz paczkomat z listy, w którym bezpłatnie nadasz przesyłkę. Pakując upewnij się, że książki nie ulegną zniszczeniu - powinny być na tyle dobrze zabezpieczone w paczce, żeby nie miały możliwości ruchu. Jeśli w pakunku zostaje pusta przestrzeń, która pozwala na poruszanie się książek - wypchaj ją gazetami, papierem pakowym, folią lub tekturą w celu zapobiegania uszkodzeniom.
 4. Sprzedaj - upewnij się, że wszystkie dane są poprawne. Jeśli wszystko się zgadza, kliknij "wyślij do weryfikacji" i podążaj za wskazówkami, które dostaniesz na maila.
 5. Kiedy zamówienie będzie zaakceptowane, będzie możliwość wyboru daty odbioru paczki (w przypadku kuriera) i wygenerowania listu przewozowego, w przypadku paczkomatów - po wyborze wybranego punktu etykietę pobierzesz z zamówienia.

Instrukcja nadania paczki w paczkomacie

Etykietę będziesz mógł pobrać z zamówienia po akceptacji książek przez naszego pracownika.

 1. Pobierz i wydrukuj etykietę z zamówienia,
 2. Naklej etykietę na paczkę.
 3. Z przygotowaną paczką udaj się do wybranego w systemie Paczkomatu. Jeśli wybrałeś nadanie przesyłki w Paczkomacie, na ekranie maszyny wybierz opcję „Mam już paczkę ze specjalną etykietą”. Następnie zeskanuj kod kreskowy z etykiety i włóż paczkę do skrytki.

To tyle - przekonaj się jakie to proste

Stan książki:

 1. Stan nowy - książka nie nosząca żadnych śladów używania - brak jakichkolwiek mankamentów, zapakowana fabrycznie w folię,
 2. Stan bardzo dobry - książka bez większych śladów używania - brak zagnieceń, zabrudzeń, podkreśleń, notatek na stronach,
 3. Stan dostateczny - książka używana, środek z możliwymi zabrudzeniami, oprawa zagięta, strony w małym stopniu zagięte.