Pomoc

Numer ISBN

Numer ISBN to 13 cyfrowy ciąg liczb znajdujący się najczęściej na tylnej części okładki, pod kodem kreskowym. W razie gdy książka nie posiada kodu kreskowego, a posiada ISBN, numer znajduje się na stronie redakcyjnej, czyli tej gdzie znajdują się informacje tj. prawa autorskie, drukarnia, wydawnictwo etc. Kiedy książka posiada numer ISBN 10 cyfrowy wystarczy postępować według kroków podanych poniżej.

Kiedy książka nie posiada ISBN...

Wystarczy podać tytuł, autora książki, krótki opis książki oraz wkleić zdjęcie (grzbietu, lub okładki).


Sprzedaż książek krok po kroku

 1. Dodaj książkę - wpisz lub zeskanuj ISBN ze swoich tytułów w specjalne pole na górze strony głównej skupksiazek.pl i kliknij przycisk sprzedaj- dowiesz się jaką maksymalną cenę możemy zaoferować za wskazaną pozycję i czy jesteśmy nią zainteresowani. Ostateczna oferta zależna jest od stanu technicznego książek. Jeżeli ksiażka nie ma ISBN zrób zdjęcie okładki lub w przypadku kilku książek ich grzbietów - książki zostaną wycenione przez naszych pracowników na podstawie zdjęć najczęściej w 24h.
 2. Wybierz stan książki
 3. Uzupełnij dane - podaj dokładny adres spod którego mamy odebrać paczkę - jeżeli chcesz wysłać książki kurierem. Jeżeli chcesz skorzystać z paczkomatu - wybierz paczkomat z listy, w którym bezpłatnie nadasz przesyłkę. Pakując upewnij się, że książki nie ulegną zniszczeniu - powinny być na tyle dobrze zabezpieczone w paczce, żeby nie miały możliwości ruchu. Jeśli w pakunku zostaje pusta przestrzeń, która pozwala na poruszanie się książek - wypchaj ją gazetami, papierem pakowym, folią lub tekturą w celu zapobiegania uszkodzeniom.
 4. Sprzedaj - upewnij się, że wszystkie dane są poprawne. Jeśli wszystko się zgadza, kliknij "sprzedaj książki" i podążaj za wskazówkami, które dostaniesz na maila.
 5. Kiedy zamówienie będzie zaakceptowane, będzie możliwość wyboru daty odbioru paczki (w przypadku kuriera) i wygenerowania listu przewozowego, w przypadku paczkomatów - etykietę dostaniesz na maila.

Instrukcja nadania paczki w paczkomacie

Wiadomość e-mail z etykietą do bezpłatnego nadania paczki zostanie wysłana po akceptacji książek przez naszego pracownika

 1. Pobierz i wydrukuj etykietę z załącznika tej wiadomości
 2. Naklej etykietę na paczkę
 3. Z przygotowaną paczką udaj się do wybranego w systemie Paczkomatu lub POP. Jeśli wybrałeś nadanie przesyłki w Paczkomacie, na ekranie maszyny wybierz opcję „Mam już paczkę ze specjalną etykietą”. Następnie zeskanuj kod kreskowy z etykiety i włóż paczkę do skrytki. W przypadku, gdy wybrałeś nadanie w POP (Punkt Obsługi Paczek), dostarcz tam przygotowaną przesyłkę.

To tyle - przekonaj się jakie to proste

Stan książki:

 1. Stan nowy - książka nie nosząca żadnych śladów używania - brak jakichkolwiek mankamentów
 2. Stan bardzo dobry - książka bez większych śladów używania - brak zagnieceń, zabrudzeń, podkreśleń, notatek na stronach;
 3. Stan dobry - książka używana, z możliwymi zabrudzeniami, delikatnymi podkreśleniami ołówkiem. oprawa może posiadać lekkie zagięcie.
 4. Stan dostateczny - książka używana, środek z możliwymi zabrudzeniami, oprawa zagięta, strony w małym stopniu zagięte.