Co zrobić ze starymi książkami?

W Polsce rocznie do sprzedaży trafia ok. 36 tysięcy nowych tytułów. To więcej książek, niż przeciętny Polak jest w stanie przeczytać przez całe swoje życie! Ta liczba oznacza jednak ogromny wybór – rynek księgarski jest w stanie zaoferować każdemu idealną lekturę. Niezależnie od tego, czy poszukujesz świetnej powieści, pozycji naukowej czy klasyków literatury, bez trudu znajdziesz mnóstwo propozycji, które mogą Ci się spodobać.

Jednak co zrobić ze starymi książkami? Prawdziwi książkoholicy wiedzą, że bez częstego przeglądu zbiorów, miejsca w mieszkaniu ubywa bardzo szybko. Dlatego nasza propozycja brzmi: sprzedać! Jeśli wizja wystawiania książek na aukcjach czy noszenie ciężkich stosów do antykwariatu Cię nie zachęca, przedstawiamy rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwi rozprawienie się ze starymi lekturami.

Stare książki – co z nimi zrobić?

Porządki na regałach warto rozpocząć od odłożenia na bok wszystkich niepotrzebnych już dłużej książek. Czy będą to podręczniki szkolne i akademickie, czy doskonale już znane poradniki, a może lektury, które ostatecznie nie wzbudziły zainteresowania, albo raz przeczytane czekają na nowe życie w rękach innego właściciela – wszystko się nadaje!

Następnie oceń stan posiadanych lektur. Próbując odpowiedzieć na pytanie, gdzie oddać stare książki, musimy uwzględnić ewentualne zniszczenia, ślady użytkowania czy notatki wykonane na marginesach. Pozycje bardzo umęczone i nieaktualne niełatwo będzie sprzedać, a nawet oddać. Trudno bowiem oczekiwać od znajomych, by chcieli w prezencie przyjąć Kodeks Prawa Cywilnego z 1997 roku lub wypełnione arkusze maturalne z chemii. Najsensowniejszym rozwiązaniem – i również najbardziej ekologicznym – jest oddanie takich pozycji na makulaturę.

Gdzie oddać niepotrzebne książki ze śladami użytkowania?

Podręczniki dla studentów z kolorowymi oznaczeniami i podkreśleniami w tekście, książki kucharskie z własnymi notatkami czy dziecięce, które wpadły w małe rączki uzbrojone w zestaw flamastrów, nie będą stanowiły kuszącej oferty dla antykwariuszy. W takim wypadku lepiej skorzystać z możliwości wymiany ze znajomymi lub na książkowych grupach w social mediach, a podręczniki przekazać studentom niższego roku.

Gdzie sprzedać stare książki i komiksy w idealnym stanie?

Tym sposobem dochodzimy do stosu książek, które zachowały nienaganny stan, są aktualne i mogłyby ucieszyć jeszcze niejedną osobę. W takim wypadku marnotrawstwem byłoby wyrzucanie takiej kolekcji.

Zatem co zrobić z niepotrzebnymi książkami i komiksami? Skorzystaj z możliwości sprzedaży książek przez internet. Hurtowej sprzedaży! Na stronie skupksiazek.pl możesz w szybki sposób spieniężyć nieużywane już przez Ciebie lektury. Zadbaj o to, by wybrać te, które są czyste i mają kompletne strony.

Aby sprzedać książki w Skupie, wprowadź numer ISBN na stronie internetowej skupksiazek.pl w przeznaczonym do tego polu. W ten sposób sprawdzisz, czy jest zainteresowanie zakupem Twojego egzemplarza. Po skompletowaniu listy książek na sprzedaż, możesz na koszt Skupu zamówić kuriera na dogodną dla Ciebie porę lub udać się z książkami do paczkomatu z wydrukowanym wcześniej listem.

Po sprawdzeniu paczki w ciągu 48 godzin otrzymasz środki ze sprzedaży! To idealne rozwiązanie dla zabieganych czytelników. Całość procesu odbywa się online, unikasz zwiedzania wszystkich antykwariatów w mieście i od razu otrzymujesz informację co do chęci zakupu każdej pozycji.

Na stronie skupksiazek.pl możesz również sprzedać swoje komiksy, jeśli tylko są w dobrym stanie. Dzięki temu uporządkujesz swoje zbiory i zdobędziesz środki na kolejne zakupy.

Skup książek online – szybko i wygodnie

Sprzedaż starych książek jest teraz prostsza niż kiedykolwiek. Zwolnij miejsce na nowości i daj drugie życie lekturom pełniącym aktualnie w Twoim mieszkaniu jedynie funkcję zbieraczy kurzu. Rozprawienie się z niepotrzebnymi książkami przyniesie z pewnością ulgę, a w Twoim otoczeniu pozostaną już tylko te lektury, które kochasz, lubisz i chcesz posiadać.